Këto simptoma mund të zgjasin nga tre në shtatë ditë dhe mund të përfshijnë: Gjakderdhje vaginale; Dhimbje.

Shumica e femrave kanë cikël që zgjat mes 25 deri 28 ditë, por ka prej atyre që kanë cikël deri në 35 ditë dhe edhe kjo është cikël i rregullt menstrual!.

Ju mund të ngelni shtatzënë për rreth 6 ditë në. Mjeku ben nje kontroll gjinekologjik te pergjithshem dhe ate mund ta pyesni per cdo gje.

.

.

Para 10 vitesh. Një test shtatzanie është e vetmja gjë që mund ta konfirmojë. .

Pacientja: Përshëndetje para 2 javësh kam bërë.

. Reklama. Në artikullin në vazhdim lemi zgjedhur disa pyetje të (pa)zakonshme, për të cilat janë dhënë edhe përgjigjet.

. Ju faleminderitNa ndiqni ne faqen http://gatuajshendetshe.

Sidoqoftë, ekspertët bëjnë të ditur se ekziston një numër se sa herë duhet të bëni seks me partnerin për të mbetur shtatzënë, transmeton Telegrafi.

kanë krijuar pa dashje atë që disa e shohin.

. .

Njera nga shenjat e para te hershme te shtatzanise jane gjinj sensitive, dhimbshem (ne prekje) qe shkaktohet nga rritja e niveleve te hormoneve. Gjatë shtatzënisë, trupi i gruas pëson ndryshime të mëdha sepse i përshtatet fëmijës që rritet në bark.

.
Si te ngel apo mbetem shtatzene shpejt? Si te ngel shtatzane shpejt? - Pyetper.
Je apo sje shtatzane te mjeku shkohet per kontroll, jo vetem kur je shtatzane.

.

.

. . Kështu pra për një cikël prej 28 ditësh, ovulacioni.

Mund të ndjeni lodhje të madhe dhe ju vjen shumë gjumë, vecanërisht mëngjeseve. . . Si te ngel shtatzane? - Pyetper. Vjen momenti i duhur per te krijuar nje familje dhe pikerisht femija. .

Nëse keni ndonjë pyetje, për gjithçka që ju shqetëson në shëndetin tuaj, këtu do të merrni përgjigje nga mjekë me eksperiencë, pa rezervime takimesh dhe duke shmangur radhët e gjata.

Si fillim, flisni në një vend privat, si për shembull në shtëpi. Mjeku ben nje kontroll gjinekologjik te pergjithshem dhe ate mund ta pyesni per cdo gje.

Te ngelesh shtatezene nuk qenka edhe aq e lehte vetem 25% e cifteve arrijne rezultat ne muajin e 2-3, 50% pas muajit 5-6 dhe 95% pas 1 viti, per te mos llogaritur edhe nje pjese.

.

Rekomandohet që gratë që po tentojnë për një shtatzani të fillojnë të marrin një vitaminë shtatzanie përpara se të ngelin shtatzënë.

Megjithatë, pjelloria është e ndërlikuar dhe mund të ketë arsye të tjera pse nuk po ngeleni dot shtatzënë.

Je apo sje shtatzane te mjeku shkohet per kontroll, jo vetem kur je shtatzane.